BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
İletişim Fakültesi

 

Çalıştaylar

Mezun Çalıştayları kapsamında Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, İletişim ve Tasarımı Bölümü, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunlarının bir araya geldiği toplantılar gerçekleştirilmektedir. Bu toplantılarda mezunlar, eğitimlerini tamamladıkları bölümlerin onlara sunduğu katkılardan söz etmekle beraber, bölümlerine yönelik beklenti ve önerilerini de dile getirmektedirler.

Dış Paydaş Çalıştayları kapsamında paydaşları ile bir araya gelen İletişim Fakültesi bünyesindeki bölümler, ders içerikleri, sektörün öğrencilerden beklentileri gibi pek çok hususta paydaşlarının görüş ve önerilerine başvurma fırsatı bulmaktadırlar.

Radyo Başkent Çalıştayı Başkent Üniversitesi Radyosu 104.2 Radyo Başkent’te yayın yapan öğrencilerin kendilerini geliştirmesi ve genel yayıncılık kalitesinin artırılması amacıyla 12 Aralık 2017 tarihinde Prof. Dr. Abdullah Demirtaş Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi ve BÜKİK işbirliğiyle düzenlenen çalıştayda, radyo yayıncılığına dair temel teorik bilgilerin yanı sıra ses ve nefes teknikleri ile temel diksiyon kurallarının anlatıldı, 104.2 Radyo Başkent yayıncısı ve Radyo Topluluğu üyesi öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Katılımcı öğrenciler çalıştayın oldukça bilgilendirici ve keyifli geçtiğini belirterek, ilerleyen tarihlerde de benzer etkinliklerin düzenlenmesini dilediklerini ifade etti.