BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
İletişim Fakültesi

 

Dış Paydaş Çalıştayları 2023

Dış Paydaş Çalıştayları 2023

Çalıştaylar kapsamında paydaşları ile bir araya gelen İletişim Fakültesi bünyesindeki bölümler, ders içerikleri, sektörün öğrencilerden beklentileri gibi pek çok hususta paydaşlarının görüş ve önerilerine başvurma fırsatı bulmuştur.

İletişim ve Tasarımı Bölümü dış paydaş çalıştayı:

Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi, İletişim ve Tasarımı Bölümü Dış Paydaş Çalıştayı 12 Nisan 2023 tarihinde saat 15:00’da  İletişim ve Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. G. Senem GENÇTÜRK HIZAL’ın moderatörlüğünde ZOOM üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilmiştir.

Çalıştaya, Dijital Medya Ekonomisi Derneği Başkanı DORUK KOFOĞLU, Dijital Medya Ekonomisi Derneği Başkan Yardımcısı ALİCAN SENCER, Multidisipliner Sanatçı ve Tasarımcı CEM SONEL, AHBV Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü  Öğretim Üyesi DOÇ. DR. PELİN ÖZTÜRK GÖÇMEN ve Ankara Reklamcılar Derneği Genel Sekreteri, Şapka ve Fil Reklam Ajansı Yönetici Kreatif Direktörü YALÇIN BEYDİLLİ katılmıştır.

Dış paydaşların katılımıyla gerçekleşen çevrimiçi toplantıda, bölüm müfredatı, sektörel beklentiler, staj ve eğitim öğretim süreçleri değerlendirilmiştir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü dış paydaş çalıştayı:

Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dış Paydaş Çalıştayı  03 Nisan 2023 tarihinde saat 11:00’de  bölüm öğretim elemanlarının katılımıyla ZOOM üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilmiştir.

Çalıştaya, Serap Şahin Durak (Pozitif PR Ajansı Kurucusu- TÜHİD Yönetim Kurulu Üyesi, Sevda Solak (TimePR Kurucusu ve Ajans Başkanı- TÜHİD Yönetim Kurulu Üyesi) ve Serhat Özkütükcü (Denove Halkla İlişkiler ve İletişim Danışmanlık Ajans Başkanı- TÜHİD Yönetim Kurulu Üyesi) katılım sağlamışlardır.

Dış paydaşların katılımıyla gerçekleşen çevrimiçi toplantıda, bölüm müfredatı, sektörel beklentiler ve paydaş işbirlikleri aracılığı ile sağlanacak staj olanakları çerçevesinde değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Radyo, Televizyon ve Sinema dış paydaş çalıştayı:

Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Dış Paydaş Çalıştayı 4 Mayıs 2023 tarihinde saat 13:30’da Zoom üzerinden gerçekleştirilmiştir. Çalıştayın moderatörlüğünü yapan bölüm öğretim elemanı Doç. Dr. Nihan Gider Işıkman, açılış konuşmasını yaparak ve katılımcı dış paydaşları tanıtarak toplantıyı başlatmıştır. Çalıştaya dış paydaşlarımızdan; Helloworld Dijital Ajans kurucusu Güner AKDEMİR ve Aşkın Fatma BOZDOĞAN, Senarist Makbule KOSİF, Siyasal İletişim Uzmanı Dr. İbrahim USLU, TRT- Eğitim Araştırma Dairesi Araştırmacısı Nurten ERTEM katılım sağlamıştır. Dış paydaşlarımız Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunlarının sahip olması gereken temel bilgi, beceri ve nitelikler, programımızın güçlü ve geliştirmeye açık olan yönleri, son olarak işbirliğimizi geliştirmeye yönelik olarak yapılabilecek etkinlikler hakkında geri bildirim vermiştir.