BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
İletişim Fakültesi

 

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu’nun kamu hizmeti yayıncılığı anlayışıyla; eğitim, kültür, sanat hayatı ve yayıncılık alanına destek olmak, “Gençlere önem vermek geleceğe önem vermektir”  ilkesinden hareketle kurumsal bilgi birikimi ve tecrübesini gençlerle paylaşmak ve yarının iletişimcileri olacak üniversite öğrencilerinin eğitim faaliyetleri kapsamında yapacakları çalışmalara katkıda bulunmak ve onları teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”ndan Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı öğrencileri ödülle döndü.

Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Sesli ve Görüntülü Habercilik, Yeni Medya Yayıncılığı olmak üzere dört ana dalda düzenlenen yarışmada; Televizyon Yayıncılığı Müzik Videosu dalında yarışmaya katılan Can Sönmez ve İlteriş Kağan Yıldırım “Vakit Geldi” adlı çalışmalarıyla ikincilik ödülünü aldılar. 

Müzik Videosu dalında ödüle değer görülen “Vakit Geldi” adlı parçanın söz yazarı ve bestecisi olan Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi Can Sönmez ödül töreni sonrası şunları söyledi; “Başkent Üniversitesi’nde İletişim ve Tasarım Bölümü’nü okudum. Bu bölüm bana özellikle iletişim alanında kuramsal ve düşünsel anlamda çok şey kattı. İletişim Fakültesi eğitimimi tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Popüler Müzik Şarkıcılığı dalında akademik müzik eğitimine başladım. Bu süreç içinde uzun zamandır dilimde olan bestelerimden birini ‘Vakit Geldi’yi hayata geçirmeye karar verdim. Bestede, bu hızlı ve öğütücü 21. yüzyıl dünyasında içimizdeki solmaya yüz tutmuş değerleri vurgulamaya çalıştım” dedi.

“Vakit Geldi” isimli çalışmanın klip yönetmenliğini yapan Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi İlteriş Kağan Yıldırım ise; “Bu ödül bizim için anlamlı ve özel bir ödül oldu. Mutluyuz. Çalışmamızın fikir aşamasından çekim aşamasına kadar desteklerini bizden esirgemeyen dekanımız Prof. Dr. Özcan Yağcı ve Yrd. Doç. Dr. Şükrü Künüçen hocalarımıza teşekkür ederiz” dedi.