BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
İletişim Fakültesi

 

Dekandan

Üniversitemiz yirmi altı, İletişim Fakültemiz yirmi dört yaşında. Eğitime başladığımız günden bu yana temel ilkemiz  “ülkemizin refahı, huzuru ve mutluluğuna katkı sunacak aydın kuşaklar yetiştirmek” oldu. İletişimin toplumun temelini oluşturan bir sistem; kurumsal yapıların verimli çalışmasını sağlayan bir araç; bireysel davranışları etkileyen bir teknik olması gerçeğinden hareketle yetiştirdiğimiz mezunlarımızı profesyonel iş dünyasına armağan ettik.

Fakültemizin “Halkla İlişkiler ve Tanıtım”, “Radyo Televizyon ve Sinema” ve “İletişim ve Tasarımı” bölümlerinde sahip olduğumuz uygulama olanaklarıyla lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde sürdürdüğümüz akademik faaliyetlerde “günün koşullarıyla örtüşen nitelikli eğitim sunmak” ana vaadimiz oldu.

Gerçekleştirdikleri çalışmalarla alanlarında kendilerini kanıtlamış güçlü akademisyenlerin rehberliğinde geleceğinizi birlikte inşa etmek; Başkent Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası saygın kimliğiyle daha büyük başarıları beraberce yaşamak; sizleri “Başkent Ailesi”nin mutlu bireyleri olarak aramızda görmek en büyük arzumuzdur.

Sevgi ve Saygılarımla.

Prof. Dr. Özcan YAĞCI

İletişim Fakültesi Dekanı